Szülőként gyermekünk életében nevelői és tanítói szerepben is jelen vagyunk attól a perctől kezdve, amikor megszületik, és aztán mindvégig.
A nevelői és tanítói szerepünk
dominanciája szinte folyamatosan
váltakozik. Az iskoláskor kezdetével
a tanítás, mint szülői feladat
hangsúlyosabbá válik, és megoszlik
az iskola és a szülő között.
Ha jól tanul a gyerkőc, és hozza az
eredményeket, büszke szülőként
hátradőlhetünk, de ha rossz
jegyeket kap, nincs kedve tanulni,
nem szán rá kellő időt, vagy
valamilyen egyéb probléma
miatt elakadása van,
akkor valamit tennünk kell.
A kérdésekre a válaszokat napjaink problematikája, az otthoni online tanulás is átírta. Ha a fenti kérdésekre nem találjuk a válaszokat, megoldásokat, ne gondoljuk, hogy rossz szülők vagyunk. Egyszerűen csak arról van szó, hogy a tanítás túlmutathat szülői kompetenciánkon, minél nagyobb a gyermekünk, annál jobban.
Ezért van nagy jelentősége, hogy a gyerekeket a lehető leghamarabb tanítsuk meg önállóan tanulni, alakítsuk cselekedeteik, tetteik, nem tetteik felelősségérzetét, tartsuk fenn a tanulás utáni vágyukat, és tárjuk fel a tanulási problémákat, nehézségeket.
48 órán belül válaszolok minden üzenetre, e-mailre. Ha ezen időtartamon belül nem kapsz tőlem választ, kérlek ellenőrizd a spam (levélszemét) fiókodat is.
© 2022 – Bacsó Ágnes – AZ ÉLETTRÉNER – Minden jog fenntartva | Webdesign, grafika: 9karakter-Fehér Tamás | Weboldal programozás: Hernyák Gábor ev.